17 Nisan 2008 Perşembe

Kanola tarlası

benim arıların yanında kanola tarlası varmış da haberim yokmuş,bende diyorum bu kadar nektar nerden geliyor :)

arılar ikinci katı doldurmak üzere herhalde üçüncü kattan devam edeceğiz :) ama ozaman kovanlar 120.000 lik olacak kestaneye kadar bölsem mi acaba !!!kararsız kaldım
bu arada larva transferi olmadı açık larvaları göz ardı etmişim baktığımda kovan tekrar yedi adet ana memesi dikmişti şimdilik bu memelerden faydalanmayı düşünüyorum,hayırlısı5 yorum:

muratakın dedi ki...

Sayın İsmail Bey:
Yakınınızda kanola tarlası varmış böyle şansa ne denir.
Dört ayak üstüne düşmüşsünüz
Saygılar.

Ali Türk dedi ki...

Abi hata yapıyorsun memeleri niye kullanacaksınki,yap yeni transfer.Sen hemen pes ettin bu sana yakışmadı.İnsan tuttugunu koparmalı.

Mehmet Yüksel dedi ki...

Ismail bey kanola denilen bitki Hardal mı almancası Senf,birde Ana Arı üretimini devam edin bence şimdi hatanın nerde olduğunu da biliyorsunuz hic kimse ilk defada becerememişdir bu olayı herhalde.
Size başarılar diliyorum.

Selamlar.

Kenbiloğlu dedi ki...

Merhabalar,

ya ben pes etmedimki sadece o memelerde boşa gitmesin diye kullanmak istiyordum,Allah nasib ederse yarın transfer var aynı kovana bu sefer inşaallah tamam işin zor kısmı olan transferi başarmışım brn yani bayırı çıkmışım düzde pes edermiyim!
destekleriniz için teşekkürler
Mehmet bey evet hardal fakat bir doğada yabani olanı var arı ona dokunmuyor birde kültür bitkisi olarak kullanılan var işte o arı acayip seviyor
selamlar bol ballı bir sezon dileğiyle

emin benli dedi ki...

kanola denilen şey bildiğimiz hardalmış.bende hep duyardımda nasıl bir şey olduğunu merak ederdim