24 Ağustos 2012 Cuma

Uzun bir aradan sonra...Bir miktar bal süzdüm ,dikkatmim çeken bu sene bal daha koyuBal süzerken en iyi yardımcım kızım, bal süzme makinası mutfak aksesuarları arasında yeri sabit :)
Bu sene evimizin çevre düzenlemesinden dolayı arılara fazla vakit ayıramadım bu durumu bildiğimden zaten martta 10 kovanımı sattım.Kalan 7-8 kovanla yola devam ettim.

Yeteri kadar bal aldım şükürler olsun .Bu arada memlekete gidip geldim fındık toplamada babama yardımcı oldum.

Bloga eskisi kadar fazla bir şey yazamıyoruz vakitsizlikten,  tüm arkadaşların geçmiş bayramını kutlarım selamlar...

5 yorum:

Taşkın ÖZŞAHİN dedi ki...

selamlar
ekotipler sezonu pas geçmez
meşur giresun ekotipide sezonu pas geçmemiş anlaşılan
başarılar

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

ismail kardeşim selamlar,

7-8 koloni için aldığın bal bana sanki az gibi geldi zira bu sene sezon gayet iyiydi ben memlekette bir kovandan 9 çerçeveden 15 kg bal aldım.herhalde fazla ilgilenemedin.
bundan sonra artık arıcılıkla ilgili haberlerini bekliyoruz.
hayırlı çalışmalar.

Kenbiloğlu dedi ki...

Aleyküm Selam,

Zafer Abi bensağımı parça parça yapıyorum hala sağımı yapılacak 20 den fazla cerceve var...
Verim bu sene gerçekten çok iyi
7-8 kovandan 4 ü oğul verdi.İyi bal
3 kovanımdan aldım nerdeyse 80-90 kg bal verdi biri...şimdi geçte olsa larva transferi yaptım ana üretimi için,hayırlısı...selamlar

Kenbiloğlu dedi ki...

A.s

Taşkın kardeş bendekiler Giresun ekotipi değil İstanbuldayım ben buranın yerli ekotipi ...

selamlar

ESBAL ARI ÜRÜNLERİ dedi ki...

arıcılık ve Arı ürünlerinin Tek Adresi arıcılık malzemeleri ve arı bakımı zahmet ve emek ve bunların yanı sıra bilgi gerektiren bir iştir.
Arıcılık konusunda uzmanlaşmış kurumsal bir siteden bahsetmek istiyorum sizlere, bundan 25 yıl önce iki profesyonel arıcının bilgilerini diğer arıcılarla paylaşmak istemesiyle kurulmuş olan uzman arıcılık ve tarım ürünleri ltd şti istiklal mah. Reşadiye Esnafı sk. No:27/ E ESKİŞEHİR adresinde hizmet vermektedir.
Arıcılık konusunda uzmanlaşmış şirket arı ve arıcılık ürünlerinin yanı sıra bu işi yapan ve yapmak isteyen arıcılara meraklılarına gerekli teçhizat ve bilgi hizmetide vermektidir. Şirket kendi bünyesinde kurmuş olduğu Esbal markasıyla kendi üretimi olan bal çeşitleri ve arı ürünlerinin satışını da yapmaktadır.
Esbal markalı ürünleri saymak gerekirse Hayıt Balı, Petek Balı, Büğdüz Balı, kestane balı, Kayı Balı ve saf arı sütü gibi ürünleri bulunmaktadır.
Arıcılık mesleğinde kendini kanıtlamış ve diğer arıcılara bilgi ve deneyimlerini amaçlayan şirket arıcılık işini bir adım öteye götürürek kendi yetiştirmiş olduğu Ana arı (kraliçe arı) satışı da yapmaktadır. Arıcılık mesleği hakkında daha ayrıntılı bilgi ve gerekli malzeme ve teçhizat desteği için www.uzmanaricilik.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Arı ürünleriyle daha sağlıklı bir yaşam elde temek isteyen okurlarımız ise www.uzmanaricilik.com un kendi üretimi olan arı ürünlerinin satışını yapmış olduğu www.esbal.com.tr adresini ziyaret ederek makul fiyatlı ürünlerin tadını çıkarabilirler.